O nás

Logo Baltaxia

Společnost Baltaxia a.s. byla založena v roce 1991 v Liberci a jejím obchodním teritoriem byly zpočátku pobaltské státy Litva, Lotyšsko a Estonsko. V prvních letech působení na trhu došlo k rozčlenení společnosti na jednotlivá produktová oddělení a současně k založení poboček v Banské Bystrici na Slovensku a v Kaunasu v Litvě. Společná značka Baltaxia dnes zastřešuje mezinárodní obchod s rozdílnými komoditami řízený ze třech různých evropských zemí.

Hlavní naší obbchodní komoditou jsou rybí konzervy. Naše rybí konzervy najdete pod našimi značkami Sokra a Sun&Sea. Následně jsme rozšířili naše výrobkové portfolio o kondenzované mléko a od roku 2009 jsme se stali exkluzivním dovozcem bezlepkových těstovin značky Sam Mills pro český a slovenský trh. Naším cílem je nadále rozšiřovat obchodní sortiment o další kvalitní potraviny a to především v oblasti bezlepku.

Kde můžete koupit naše výrobky?

Naše výrobky naleznete především v nejvýznamnějších tuzemských i nadnárodních obchodních retězcích jako je Ahold, Billa, Coop, Globus, Kaufland, Norma, Penny Market a Tesco. Vybrané výrobky můžete také zakoupit v maloobchodní síti Bala, Nuget, Eso Market či Rosa Market a dále pak v některých prodejnách se zdravou výživou. Dále jsme pro Vás připravili rozšířenou nabídku zboží v našem internetovém obchodě.

Vyjádření společnosti Baltaxia ke zjištěním časopisu dTest o nadlimitním množství lepku v námi distribuovaných těstovinách ze dne 17.12.2018:

 

Nastalá situace nás velmi mrzí. Od pondělního odpoledne se snažíme navázat kontakt s dTestem, který analýzu provedl a článek publikoval, abychom společným postupem dokázali předejít případným následkům na zdraví spotřebitelů, ale také abychom předešli panice, která může po publikování tohoto článku vzniknout. Mimo jiné bychom rádi zjistili, jaký test zvolili, protože akreditovaný test na lepek je označován jako test ELISA.

 

Danou výrobní šarži, stejně jako kteroukoliv jinou, kterou uvádíme na trh, můžeme podložit vnitřními testy výrobce podle metody ELISA. Vedle toho máme pravidelně zboží kontrolováno v akreditovaných laboratořích po celé Evropě a jsme pod kontrolou ČZPI. Výrobce dodává svoje výrobky na mnoho trhů světa, na nichž je zboží také pravidelně kontrolováno.


Číst dál.....