O nás

Logo Baltaxia

Společnost Baltaxia a.s. byla založena v roce 1991 v Liberci a jejím obchodním teritoriem byly zpočátku pobaltské státy Litva, Lotyšsko a Estonsko. V prvních letech působení na trhu došlo k rozčlenení společnosti na jednotlivá produktová oddělení a současně k založení poboček v Banské Bystrici na Slovensku a v Kaunasu v Litvě. Společná značka Baltaxia dnes zastřešuje mezinárodní obchod s rozdílnými komoditami řízený ze třech různých evropských zemí.

Hlavní naší obbchodní komoditou jsou rybí konzervy. Naše rybí konzervy najdete pod našimi značkami Sokra a Sun&Sea. Následně jsme rozšířili naše výrobkové portfolio o kondenzované mléko a od roku 2009 jsme se stali exkluzivním dovozcem bezlepkových těstovin značky Sam Mills pro český a slovenský trh. Naším cílem je nadále rozšiřovat obchodní sortiment o další kvalitní potraviny a to především v oblasti bezlepku.

 

Kde můžete koupit naše výrobky?

Naše výrobky naleznete především v nejvýznamnějších tuzemských i nadnárodních obchodních retězcích jako je Albert, Billa, Coop, Globus, Kaufland, Norma, Penny Market a Tesco. Vybrané výrobky můžete také zakoupit v maloobchodní síti či velkoobchodech, jako např.: Astur&Qanto, Bala, JIP, Makro, Nuget, Eso Market či Rosa Market a dále pak v některých prodejnách se zdravou výživou. Dále jsme pro Vás připravili rozšířenou nabídku zboží v našem internetovém obchodě.


Nový design těstovin Sam Mills!

V roce 2023 těstoviny Sam Mills přišly na trh s novým, sjednoceným designem svých obalů pro kukuřičné a luštěninové těstoviny. Nový obal je ekologičtější s lepší funkčností a čitelností textů. Zanechává menší ekologickou stopu díky nižší spotřebě plastu.

Dodávky těstovin v novém designu budou probíhat průběžně již od poloviny září 2023.

 

 

Novinky v sortimentu a e-shopu:

Filety z makrely 115 g (2 druhy)


Saláty s tuňákem 160 g (3 druhy) 

 

Sardinky 120 g (3 druhy) 

 

Losos 120 g (3 druhy) 

Kondenzované slazené mléko